Zajęcia dodatkowe

Trening umiejętności społecznych

Zajęcia przeprowadzane raz na dwa tygodnie przez Ciocię Dominikę. Mają na celu nauczyć jak reagować na swoje emocje, komunikować się oraz współpracować w grupie. Dla dzieci w wieku żłobkowym TUS jest skutecznym wsparciem rozwoju emocjonalnego. Dziecko ma możliwość poznania swoich mocnych stron, budując tym samym poczucie własnej wartości.

Raz w tygodniu, nasze Ciocie przeprowadzają zajęcia z plastyki i sensoplastyki. Podczas takich zajęć dzieci pracują z różnymi materiałami, fakturami, konsystencjami, co niezwykle korzystnie wpływa na rozwój poznawczy. Jest to czas, w którym dziecko uwalnia całą swoją kreatywność, jednocześnie ucząc się wyrażać emocje.

Plastyka i sensoplastyka

Dogoterapia

Raz w miesiącu w naszym żłobku odbywają się zajęcia z dogoterapii. Zajęcia z psem mają na celu zabawę, rozrywkę i dostarczanie wrażeń. Dzięki zajęciom dziecko nauczy się jak należy się witać i bezpiecznie obchodzić ze zwierzęciem, jak odczytywać sygnały, które pies do nas wysyła, jak wygląda pielęgnacja, zwyczaje i żywienie. Dogoterapia ma także na celu zmniejszenie lęku przed psem, sam kontakt i głaskanie jego miękkiej sierści wpływa pozytywnie na dzieci, pozwala znacznie obniżyć poziom stresu. Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem uczą się empatii i cierpliwości, pracują także nad koncentracją, a wszystko to robią świetnie się bawiąc.

Trzy razy do roku w naszym żłobku gościmy Teatr Lalek Pinokio przedstawiający spektakle dla dzieci o różnej tematyce, które wzbogacone są piękną, ręcznie malowaną scenografią i kukiełkami własnej produkcji. Przedstawieniu towarzyszy muzyka nagrana studyjnie z udziałem profesjonalnych aktorów.

Spektakle dla dzieci

Bajkoterapia

Każdego dnia czytamy bajeczki i wierszyki, które dzieci samodzielnie wybierają z naszej biblioteczki. Czytanie bajek umożliwia rozwój komunikacji malucha – wzbogaca słownik, uczy poprawności gramatycznej i stylistycznej wypowiedzi, kształtuje mowę ekspresyjną. Książka uczy myślenia i poprawia koncentrację uwagi.

Dzień zaczynamy od zajęć muzycznych. Słuchanie muzyki (także w języku angielskim) i taniec to sposób na ćwiczenie słuchu, percepcji, uwagi słuchowej i ruchowej, naukę nowych słów. Posiadamy rozbudowany zestaw instrumentów muzycznych, dzięki któremu dzieci jeszcze lepiej mogą poznawać dźwięki.

Muzyka i tańce

Ponadto organizujemy dla Dzieci zajęcia tematyczne, zgodne z kalendarzem świąt nietypowych, zajęcia ruchowe z chustą Klanza oraz wiosenne sadzenie kwiatków.